Instalace Portable verze Kodi pro Windows

Kodi je také schopné běžet v přenosném režimu. Poskytuje to například uživateli flexibilitu při instalaci více stejných verzí nebo více různých verzí. Také je to vhodné v případě, když nemáte možnost instalovat do počítače programy (např. v práci nebo na cizím počítači).
Postup instalace je téměř shodný s instalací klasické verze pro Windows, až na dvě drobné odlišnosti.
Kodi 012
Až budete během instalace vyzváni, kam by měla přijít cílová složka, je to potřeba změnit buď na vyměnitelné zařízení USB nebo jiný pevný disk nebo oddíl v počítači. Pokud instalujete Kodi do počítače, budete muset zvolit umístění tak, aby do něj měli běžní uživatelé oprávnění k zápisu (např. ne pod Program Files) nebo spouštět zástupce programu jako správce (i když jste přihlášeni pod účtem správce). V opačném případě dostanete chybové hlášení: „ERROR: Unable to create application. Exiting.“ Já volím složku C:\Portable\Kodi\, kde mám umístěny všechny portable verze programů na jednom místě.
Kodi 016
Po dokončení instalace <color=“red“>nezaškrtávejte Run Kodi (Spustit Kodi) a klikněte na tlačítko Finish (Dokončit).
Kodi 017
Pokud ještě nemáte zástupce na ploše, vytvořte jej a doplňte správně přepínač -p do pole Cíl na kartě Zástupce (např. C:\Portable\Kodi\kodi.exe -p). Tím se pak použije složka C:\Portable\Kodi\ jako domovská složka. To znamená, že všechny skripty, doplňky, vzhledy a data uživatele se budou nacházet ve složce C:\Portable\Kodi\portable_data.
Jinak je instalace přenosné verze totožná s klasickou instalací.